Východní medicína - Reiki

Loading

Východní medicína - Reiki

Slovo Reiki pochází z japonštiny a je odvozeno od REI – vesmír, universum a KI – energie, ve volném překladu tedy znamená vesmírnou životodárnou energii. Zároveň je to také název efektivní formy přírodního léčení.

Reiki působí tak, že terapeuti přikládají ruce na určité části těla nebo přímo na místo bolesti a předávají tak pacientovi léčivou univerzální energii. Prostřednictvím toku energie se pak uvolňují blokády vnitřního toku energie, které způsobily nemoc. Léčebný a posilující vliv je někdy okamžitý a klient může cítit horko v místě průchodu energie. Nejrozšířenějším projevem po působení Reiki je pocit uvolnění a klidu. Tyto pocity navracejí tělo příjemce k vlastní rovnováze. Pomocí Reiki terapeut nediagnostikuje, ale pouze bezpodmínečně nabízí energii. Terapie je bez vedlejších účinků, nemůže uškodit a síla proudění závisí na přijímajícím člověku a řídí se jeho potřebou. Nemůže se vyčerpat a je nezávislá na víře. Reiki má „vlastní moudrost" a sama na těle příjemce vyhledá místa nerovnováhy a potíží. Tuto oblast harmonizuje a tak připomíná tělu, mysli i duši příjemce stav, ve kterém je jednota, dokonalost a láska. Reiki nenahrazuje klasickou medicínu, může ji však podporovat.

Reiki je vhodné rovněž pro samoléčení, je však nutné navštívit kurzy. K provádění technik Reiki není potřeba žádné zvláštní víry ani vyznání. Úspěšně ji používají lidé mnoha vyznání a filozofií. S Reiki nemusíte energii ani vidět ani se na ni koncentrovat. Pracovat s Reiki se může naučit každý.

Existují tři stupně Reiki. První stupeň je základem pro všechny další. V kurzu Vám Mistr Reiki harmonizuje čtyři energetická centra (čakry) a sladí s Reiki. Naučíte se jednoduše přiložením rukou na sebe nebo někoho jiného předávat energii. Tato schopnost zůstává člověku celý život. Ve druhém stupni dochází k další harmonizaci čaker, včetně čaker na rukou a na chodidlech. Pomocí třech základních symbolů Reiki se naučíte znásobit množství energie, kterou čerpáte pro sebe a ostatní a posílat energii i na dálku. Třetím stupněm se stáváte Mistrem a můžete zasvěcovat do umění Reiki.

V současné době se nabízí řada kurzů, někteří Mistři Vás naučí během jediného víkendu první i druhý stupeň, jiní vyžadují mezi těmito stupněmi dlouhou pauzu, atd.. Jelikož je každý člověk jiny a každému vyhovuje něco jiného je při výběru kurzu je vhodné se předem s Mistrem seznámit. Přeji Vám, pokud se rozhodnete absolvovat kurz, abyste si našli pro sebe toho nejvhodnějšího Mistra.

TISK      ZPĚT

Chybí Vám v naší sekci zdraví něco? Máte nápady jak ji vylepšit? Neváhejte a napiste nám e-mail na adresu info@iamigo.cz


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody