Vizualizace

Loading

Vizualizace

Zvykli jsme si pravidelně navštěvovat kadeřníka, kosmetiku, manikúru... O zevnějšek se starat umíme, ale co naše duše, náš vnitřní klid a pohoda? Kdo z nás pravidelně relaxuje, medituje nebo provádí jiné techniky pro uvolnění a pohodu?

Přitom je vědecky dokázáno, že například vizualizace zlepší kvalitu života a může mít pozitivní vliv i na jeho délku. My zatím většinou používáme svou mysl proti nám samotným. Když nám někdo něco udělá, my si to potom v mysli stále znovu a znovu přehráváme a trápíme se tím, i když ten dotyčný o tom už nejspíš ani neví. Není to zbytečné, proč týrat sám sebe? Pojďme raději svou mysl zaměstnávat něčím, co nám bude ku prospěchu. Například vizualizací k okamžitému uvolnění endorfinů:

Vzpomeňte si na dobu, kdy jste byli naprosto šťastní a klidní. Plně se teď do té chvíle vraťte a vnímejte příjemné pocity, které jste tehdy cítili. Pokud si nemůžete na takovou chvíli konkrétně vzpomenout, tak si jen představujte, o co by byl váš život lepší, kdybyste právě teď byli naprosto šťastní a klidní. Teď zjasněte a obohaťte barvy, zesilte zvuky a znásobte svůj pocit štěstí. Všímejte si, kde je pocit štěstí ve vašem těle nejvýraznější. Dodejte pocitu barvu a posunujte tuto barvu vzhůru k vrcholu hlavy a pak zase dolu až k prstům u nohou. Znásobte zářivost obrazu. A ještě jednou ji znásobte. Můžete si endorfiny vizualizovat jako malé delfínky hrající si v krevním řečišti a vesele plavající od buňky k buňce. Nebo vnímejte plynutí endorfinů jako řeku zlatého medu protékající vaším tělem. Ještě 2-4x opakujte. Živě si detailně znovu a znovu představujte událost, při níž jste byli šťastní. Můžete využít tentýž prožitek štěstí nebo si pokaždé vybrat nějaký nový zážitek.

Vyzkoušejte a možná budete překvapeni výsledkem.

Více informací na www.eft-svobodaemoci.cz .

TISK      ZPĚT

Chybí Vám v naší sekci zdraví něco? Máte nápady jak ji vylepšit? Neváhejte a napiste nám e-mail na adresu info@iamigo.cz


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody