Kurz první pomoci od iAmigo

Loading


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody


Kurz první pomoci od iAmigo

Vítejte v iAmigově kurzu první pomoci. V tomto cyklu Vás seznámíme jak se vypořádat s nástrahami záchrany života a jak pomoci svým bližním i neznámým lidem, kteří se dostanou do problémů doma, na silnici, v bazéně i jinde.

Jak si počínat na místě nehody
V tomto miniseriálu bychom vám rádi poradili co dělat v případě, že jste svědkem dopravní či jiné nehody. Protože k nám konečně dorazila zima a je bohužel velmi pravděpodobné, že bude dopravních nehod přibývat. Je tedy důležité vědět jak v této situaci reagovat.

Vyproštění zraněného z vozu
První dny sněžení ukázaly jak velice nebezpečné toto roční období je. Desítky vážných nehod a stovky menších zastihly řadu řidičů neprosto nepřipravené. Jejich reakce byly proto velice často špatné. Pokud nechcete být jedněmi z nich pak je tu pro Vás druhý díl iAmigova školení o první pomoci. V dnešním díle se naučíme vyprostit postiženého.

První pomoc při zástavě dýchání a srdce
Ve třetí části cyklu první pomoci se dozvíte jak správně poskytnout první pomoc v podobě masáže srdce a dýchání z úst do úst. Provedeme vás všemi kroky, které vedou k zajištění životních funkcí postiženého.

První pomoc při zástavě dýchání a srdce u dětí
Ve čtvrté části iAmigova cyklu o první pomoci se naučíme dávat záchranu dětem. Jak již bylo řečeno v minulém díle, záchrana se dává jinak u dospělých a starších dětí a jinak u malých dětí. Poučte se spolu s iAmigem o správném postupu.

Zástava krvácení
Ve páté části iAmigova cyklu o první pomoci se naučíme jak zastavit krvácení. Probereme krvácení tepenné, žilní i vnitřní krvácení. Poučte se spolu s iAmigem o správném postupu.

Šok
V šesté části iAmigova cyklu o první pomoci se dozvíte jak rozpoznat a poskytnout první pomoc v případě šoku. Šok je velice nebezpečný proto si na něj vždy dávejte pozor!

Popáleniny
Jedním z velice častých a nepříjemných úrazů jsou popáleniny. Jde o úraz, ke kterému dochází doma, v zaměstnání nebo i na cestách. Proto je důležité se o popáleninách a první pomoci s tím spojenými dozvědět více. Jaká je jejich klasifikace, jak je ošetřovat a jak tak pomoci poraněnému? Na to Vám odpoví iAmigo.

Omrzliny
Letošní zima překonává dlouholeté teplotní rekordy a všichni se už jistě dočetli o lidech bez domova, které mrazy stáli život. Je proto důležité vědět jak prochladlé a omrzlé partie ošetřit, abychom je ještě více nepoškodily.

Otravy
Často se můžeme v novinách dočíst jak se dítě otrávilo saponátem či prášky, které rodiče nechali ležet v jeho dostupnosti. Měli bychom tedy vědět, jak v případě, že by se něco takového stalo i v naší blízkosti reagovat. V opačném případě by se totiž také mohlo stát, že postiženému ještě více ublížíme.

Úraz elektrickým proudem a při poranění bleskem
Častým úrazem ať už z důvodu nepozornosti, neopatrnosti nebo konstrukčních chyb námi používaných výrobků či v důsledku hraní našich zvířecích miláčků je úraz proudem. Jak postupovat v případě tohoto poranění to se dozvíte v následujícím článku.

120 x 600 povinné ručení