EFT

Loading

EFT

Emocional Freedom Techniques (EFT) ve volném překladu technika pro získání emoční svobody je poměrně mladá metoda. Pojďme si říct o této metodě více.

ETF je založena na objevu dr. Callahana a to, že příčinou všech našich negativních emocí je narušení energetického systému v těle. Komplexní systém energetických obvodů (meridiánů), které prochází skrze tělo objevili Číňané již před 5 000 lety. Tyto meridiány jsou stále středem pozornosti východních zdravotních praktik a jsou i základem u nás známé akupresury, akupunktury a některých druhů masáží.

EFT je tedy jakási psychologická forma akupunktury, která nepoužívá jehly, ale místo nich se poklepává konečky prstů na koncové body energetických meridiánů v těle , zatímco myslíme na problém, který ošetřujeme. Na různé problémy se používá jedna a tatáž metoda poklepávání, tzv. základní recept. Ten si snadno osvojí každý i bez lékařských a psychologických znalostí.

EFT se dá použít na velmi široké spektrum problémů, vlastně na všechny tělesné i duševní problémy. Např. strachy, fobie, úzkost, stres, deprese, nespavost, traumatické zážitky, nízké sebevědomí, stud, pocit viny, nadváha, fyzické bolesti,........ Tato metoda přináší rychlou úlevu a její účinky jsou dlouhotrvající. Je poněkud odlišná od ostatních metod, na začátku může vzbuzovat i úsměv, ale její úspěšnost je 89%.

Pokud se chcete přesvědčit o účincích této skvělé metody, můžete navštívit zkušeného terapeuta nebo absolvovat některý z mnoha kurzů, ve kterých se základní recept naučíte.
Více informací na www.eft-svobodaemoci.cz .

TISK      ZPĚT

Chybí Vám v naší sekci zdraví něco? Máte nápady jak ji vylepšit? Neváhejte a napiste nám e-mail na adresu info@iamigo.cz


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody