Duševní zdraví - štěstí

Loading

Duševní zdraví - štěstí

Velice důležitým faktorem pro náš život je nejen zdraví fyzické, ale i (a  mnohdy hlavně) zdraví duševní. Jedním ze základních znaků duševního zdraví je štěstí, od něho se dle mnohých filosofií odvíjí i naše zdraví fyzické. Jistě jste si všimli jak šťastní lidé vyzařují energii a naopak nešťastní působí churavě a nemocně. Stejně tak pokud jste šťastní máte větší šanci v životě uspět. Co to, ale štěstí vůbec je?

Až budu mít …., budu šťastný(á). Až se stane …..., budu šťastný(á). To si říká občas každý z nás. Ale je to pravda? Opravdu pak budeme šťastní? Ale proč nebýt šťastní hned teď?

Štěstí je naše přirozenost. Podívejte se na malé děti, pláč jim dlouho nevydrží, většinou jsou šťastné a jak to dokáží dávat najevo. Neexistují lidé, kteří nezažívají smutek, důležité však je neuvíznout v něm dlouho. I při úmrtí blízké osoby je třeba si vzpomenout na hezké časy, na lásku, kterou jste navzájem cítili, co krásné jste spolu prožívali.

Náš pocit štěstí závisí na vztazích, které prožíváme. Podstatou úspěšných vztahů je však zdraví vztah se sebou samým. Pokud se cítíme dobře sami se sebou, cítí se s námi dobře i ostatní. Je totiž velice těžké milovat někoho, kdo nemá rád sám sebe.

Základní předpoklad pro štěstí je i odpuštění. Odpouštění nás vrací zpět do přítomnosti. Proč budujeme svatyni kolem špatných zážitků tím že se k nim stále vracíme? Minulost je pryč, není to realita, pokud ji neustále nehýčkáme uvnitř sebe.

Dnešní společnost klade důraz na dosahování štěstí pomocí vnějších prostředků. Životní úroveň neustále roste. Jsme však šťastnější? Skutečné bohatství spočívá v hojnosti zdraví a opravdového štěstí. Pravé bohatství znamená cítit se po většině času šťastní a štěstí se nalézá uvnitř.

Změnit myšlení nám otevře cestu ke štěstí a spokojenosti. Změny, které jsou nejpodstatnější jsou změnami našeho vlastního vnímání, než změnami, ke kterým dochází ve světě okolo nás.

Život nám chce dávat, dovolme mu to!

TISK      ZPĚT

Chybí Vám v naší sekci zdraví něco? Máte nápady jak ji vylepšit? Neváhejte a napiste nám e-mail na adresu info@iamigo.cz


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody