Čakry

Loading

Čakry

Dnes si povíme více o čakrách. Co to čakry jsou a jak nám pomáhají? To se dozvíte na iAmigo.

Čakry jsou důležitá energetická centra našeho těla. Energetické tělo obsahuje mnoho čaker, nejdůležitějších však je následujících sedm z nich.
První čakra – kořenová: je umístěna mezi konečníkem a pohlavními orgány, její barva je ohnivě červená a její úloha je stabilita, vztah k materiálnímu světu, síla prosadit se a vytrvat, poskytuje nám pevnou půdu pod nohama.
Druhá čakra – sakrální: se nachází nad pohlavními orgány, její barva je oranžová a je centrem tvořivosti, nadšení, smyslnosti a sexuální energie.
Třetí čakru - solar-plexu: najdeme asi dva prsty nad pupkem, její barva je žlutá a její úloha je rozvoj osobnosti, zpracování zážitků a pocitů, moc, zkušenost.
Čtvrtá čakra - srdeční: je umístěna uprostřed prsou ve výši srdce, barva uvnitř růžová, vně zelená a její úloha je, jak už název napovídá, láska, soucit, nesobeckost.
Pátá čakra – krční: je v přední části krku, barva modrá a souvisí s komunikací, sebevyjádřením, je to vlastně centrum našich vyjadřovacích schopností.
Šestá čakra – třetí oko: je umístěna uprostřed čela, je indigově modrá a její úloha je poznání, intuice, mimosmyslové vnímání, vůle.
Sedmá čakra – korunní: se nachází na temeni hlavy, její barva je fialová, bílá nebo zlatá, je sídlem nejvyšší dokonalosti člověka. Touto čakrou přijímáme kosmickou energii.

Aby naše tělo bylo zdravé, musíme mít tyto čakry v rovnováze a musí správně fungovat.
Nejčastější příčinou disharmonie jsou především naše mentální návyky a myšlenky (například strach, zklamání, napětí, šok,…). Disharmonie pak zasahuje nejprve naše energetické tělo, kde způsobuje blokády energie. Tím, že energie neproudí, tak jak má, dochází k disharmonii i ve fyzickém těle, která se projevuje různými potížemi až nemocí.
Existuje několik metod, jak čakry harmonizovat.Je to například vizualizace jednotlivých čaker a barev, dýchání do čaker, některá fyzická cvičení a v neposlední řadě autosugesce.
Každému člověku je dáno do vínku zdraví a harmonie. Je jen na nás, jestli své tělo v harmonii udržíme. .

TISK      ZPĚT

Chybí Vám v naší sekci zdraví něco? Máte nápady jak ji vylepšit? Neváhejte a napiste nám e-mail na adresu info@iamigo.cz


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody