Amigův tip dne


Léčba nedomykavosti chlopně neoperativní cestou

V pražském IKEMu se klinice kardiologie podařil značný posun v léčení jedné z poměrně častých srdečních poruch - nedomykavosti chlopně. V posledních dnech byl tímto způsobem odoperován již 8 pacient.
Místo operativní cesty s otevřením hrudního koše se využívá katetarizační cesty, při které se do srdeční žíly probíhající okolo nedomykavé dvojcípé chlopně zavádí speciálně vyvinutý katétr s tenkými kovovými pruty, které stlačují roztažený prstenec chlopně z povrchu srdce a dokáží výrazně snížit stupeň její nedomykavosti. Velkou výhodou této metody je podstatně rychlejší návrat doživot a rychlejší hojení. Stejně jako u každého jiného zákroku není ani tento bohužel možné udělat každému pacientovi.
Pokud však budou stávající dobré výsledky potvrzené lze očekáavat využití této metody především v začátečních fázích problémů s chlopněmi.
Pokud chcete o této metodě vědět více navštivte stránky IKEM http://www.ikem-kardiologie.cz/o-nas/novinky/lecba-nedomykavosti-mitralni-chlopne-neoperativni-cestou.html

nebo se podívejte na reportáž české televize: http://www.ct24.cz/veda-a-technika/103786-nefunkcni-chlopen-dokazi-prazsti-kardiologove-opravit-i-bez-narocne-operace/
Jde především o Vaše zdraví.
Více k tématu chřipka naleznete zde.


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody