Slevy v internetových obchodech realita vs. fikce

Loading

Slevy v internetových obchodech realita vs. fikce

15:00 15. leden 2011

Sezonní výprodeje poskytují zákazníkům jak na internetu tak v kamenných obchodech několikrát do roka slevy až o desítky procent. V kamenných obchodech poměrně často slýcháme o podvodech s těmito akcemi spojenými. Jak je tomu na internetu?

Do tohoto průzkumu se pustil internetový porovnávač cen – server Srovname.cz. Jaké byli výsledky?
Meziměsíční změny průměrných cen zboží na internetu mezi prosincem 2010 a lednem 2011 vykazují u některých produktů více 25% propad cen.  Což je již velice zajímavá sleva.

Například v případě elektroniky cena poklesla oproti konci roku 2010 o 10-20%. U některých obchodníků může být cena i nižší. Samozřejmě i zde může být u některých obchodníků cena spíše virtuální než reálná. To se Vám pravděpodobně nestane u velkých obchodů typu kasa.cz nebo mall.cz, ale bohužel riziko podvodníků najdete všude. Pro lepší orientaci v internetových cenách je vhodné využít některý z internetových porovnávačů (např. heureka.cz, zbozi.cz, Srovname.cz), které Vám napomohou nalézt skutečně tu nejvyšší slevu nebo se spolehnout na vyšší cenu, ale i typicky vyšší úroveň služeb u větších obchodů.

iAmigo

TISK      ZPĚT


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody