Operace v zahraničí snadněji

Loading


120 x 600 povinné ručení

Operace v zahraničí snadněji

20:00 19. leden 2011

Významnou zprávou dnešního dne, která dnes dorazila ze Štrasburku je schválení zákonné úpravy díky které se zjednoduší možnost čerpání zdravotní péče v jiných zemích Evropské unie. Pokud se tedy dostanete do situace kdy chcete podstoupit určité zákroky v jiných zemích EU, ať již z důvodu dlouhé čekací doby v našich nemocnicích, nebo z důvodu provedení zákroku místním specialistou pak je tato informace důležitá právě pro Vás.

Nová pravidla se netýkají akutních úrazů nebo zdravotních příhod. Zde již dříve došlo k vyřešení dané problematiky.

Hlavním kamenem úrazu při vyjednáváních v parlamentu byla forma úhrady. Nakonec bylo dohodnuto, že platba bude prováděna následujícím způsobem: pacientova zdravotní pojišťovna uhradí operaci do výše jakou by stejný zákrok stál v zemi původu (případně rezidence) pacienta a rozdíl bude doplacen samotným pacientem.

V některých přesně specifikovaných případech bude muset pacient požádat o potvrzení proplacení daných služeb předem. Legislativa je zde striktní a měla by být dle prvních zpráv nakloněna pacientovi.

Europoslanci byli okamžitě nuceni odpovídat na otázky ohledně možné zdravotní turistiky ze zemí bohatších do zemí chudších s vysokou úrovní zdravotní péče při relativně nízkých cenách. Například z Německa do České republiky. Zákonná úprava má v sobě zabudované pojistky, aby k takovýmto problémům nedocházelo.

V případě touhy podstoupit zákrok v zahraničí se budete moci informovat v centrech, která budou vznikat ve všech zemích „sedmadvacítky“.

iAmigo

TISK      ZPĚT


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody