Filmové premiéry v českých a moravských kinech od 10.2.2011

Loading


120 x 600 povinné ručení

Filmové premiéry v českých a moravských kinech od 10.2.2011

13:00 10. únor 2011

Dnes přichází do kin premiéry dalších nových snímků. Na co se můžete těšit?

Prvním filmem je Fimfárum. Jak si jistě mnozí z Vás pamatují Fimfárum byla sbírka pohádek, které napsal jeden z nejznámějších českých herců a komiků – Jan Werich.
O čem fimfárum bude? V tom to loutkovém filmu se setkáme se třemi pohádkami – těmi jsou Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny poslední pohádkou je Rozum a štěstí kde se bude řešit která z těchto věcí je pro život člověka důležitější. Fimfárum můžete navštívit buď jak normálních sálech tak i v 3D verzi.

Dalším snímkem, který můžete v kinech nově navštívit je Černá labuť od režiséra Darrena Aronovského. Snímek sleduje příběh Niny (Natalie Portman), baleríny newyorského baletu, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem. Žije s matkou Ericou, bývalou balerínou (Barbara Hershey), která své profesní ambice nikdy zcela nenaplnila podle svých představ a tak teď alespoň nadšeně podporuje kariéru své dcery. Když se umělecký šéf baletu Thomas Leroy (Vincent Cassel) rozhodne pro novou premiéru sezóny, Labutí jezero, vyměnit stávající primabalerínu Beth Macintyre (Winona Ryder), Nina je jeho jasnou volbou. Do souboru ale vzápětí přichází nová tanečnice Lily (Mila Kunis), která na Leroye velmi zapůsobí svou smyslností a pro Ninu se tak okamžitě stává velkou konkurencí. “Labutí jezero” totiž vyžaduje tanečnici, která umí zahrát jak nevinnou a noblesní Bílou labuť, tak Černou labuť, která představuje lstivost a smyslnost. Nina je dokonalým ztělesněním Bílé labutě, ale Černá labuť je její povaze a projevu vzdálená. To ale rozhodně neplatí pro Lily... Mezi oběma tanečnicemi se rozvíjí podivně zvrácené přátelství, které ale ničí vzrůstající vzájemná rivalita. Nina se nechce své vysněné role vzdát, ale při naplnění svého snu může překročit hranici, zpoza které už nebude návratu do normálního světa.

Další premiérou tohoto týdne je Londýnský gangster. Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportér

CASTOR & POLLUX je považována za Rameauovo vrcholné dílo ve stylu tragédie lyrique. Jeho libreto, založené na mytologickém příběhu, se zaobírá neobyčejným tématem: sebeobětováním a láskou mezi smrtelníkem Castorem (Finnur Bjarnason) a jeho nesmrtelným bratrem Polluxem (Henk Neven). 

iAmigo

TISK      ZPĚT


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody