Filmové premiéry

Loading


120 x 600 povinné ručení

Filmové premiéry

19:00 17. leden 2011

V současné době můžete v kinech navštívit dvě filmové novinky. Jedna je adaptací filmové a komiksové legendy a druhá je historickým hororem.

Zelený sršeň

Zelený sršeň je pro milovníky bojových umění legendární, proč tomu tak je? Jednu z prvních větších rolí zde totiž v původním seriálu ztvárnil jeden z nejznámějších mistrů bojových umění 20. století Bruce Lee.

Zelený sršeň se jako rozhlasový pořad začal vysílat již v roce 1939 a o rok později se dočkal své komiksové podoby. Roku 1966 se dočkal ve zlatém období televize i své seriálové podoby. O čem je film, který je volnou adaptací původního seriálu?

Britt Reid (Seth Rogen) je synem jednoho z nejvíce prominentních a uznávaných mediálních magnátů v Los Angeles a je dokonale šťastný, že vede bezstarostný život bez cíle plný večírků – dokud jeho otec (Tom Wilkinson) záhadně nezemře a nezanechá Brittovi své obrovské mediální impérium. Uzavře podivné přátelství s jedním z otcových nejpodnikavějších a nejvíce vynalézavých zaměstnanců jménem Kato (Jay Chou). Poprvé v životě vidí svou šanci udělat něco smysluplného: bojovat proti zločinu. Ale aby to mohli udělat, rozhodnou se, že se sami stanou kriminálníky – Britt ochraňuje právo tím, že ho poruší a stane se bdělým strážcem The Green Hornet, když se s Katoem vydají do ulic. Kato využije všechen svůj důvtip a dovednosti a vytvoří to nejlepší ve zdokonalené retro výzbroji - The Black Beauty, nezničitelné auto, které má stejně velkou palebnou sílu jako počet koňských sil. Pohybuje se v mobilní pevnosti na kolech a útočí na špatné chlapíky s chytrými vynálezy od Katoa, The Green Hornet a Kato si rychle začínají dělat jméno a s pomocí Brittovy nové sekretářky Lenore Case (Cameron Diaz) začínají slídit po muži, který kontroluje los angelské podsvětí: Benjaminu Chudnofskym (Christoph Waltz). Ale Chudnofsky má svůj vlastní plán: rozmáčknout The Green Hornet jednou pro vždy.

Hon na čarodejnice

V honu na čarodějnice se setkáme v hlavní roli s Nicholasem Cagem a Ronem Pearlmanem. Tvůrci přirovnávají tento film ke slavnému Jménu růže kde zářil Sean Connery. Co nás tedy čeká?

Dva přátelé se ve 14. století vrací z křižáckých výprav do rodného města, které je zdecimováno morovou epidemií. Dívku obviněnou z jejího vyvolání a z čarodějnictví mají rytíři dopravit do odlehlého opatství pro vymítačské rituály a následný proces. Děsivé události a nevysvětlitelné tajemné síly, kterým budou muset čelit, je postaví na samou hranici smrti a ohrozí i rytířský slib zajistit dívce spravedlivý soud.

Pokud Vás tyto filmy zaujaly a rádi by jste je viděli v kině pak se můžete na programy podívat na stránce Kultura v sekci iAmiga věnované Volnému času.

iAmigo

TISK      ZPĚT


Úvod   Informace   Zdraví  Volný čas   Návody